Detail zápasu

soutěž: jaro 2016 (6. B)

7. FC 1869 - Blaženka spiders 3:12 (2:3) (po 9.5.16 19:15 ZAK)

Sestava: Dygy, Adam, Dagy hvězda zápasu, Vrtis, Choze
Góly: 2. vlastní (Adam), 24. Dagy, 53. Dygy (Adam) - 1., 14., 16., 35., 36., 39., 42., 44., 52., 55., 58., 60.
Karty: nikdo - 20. (červená)
Fanoušků: 0
Rozhodčí: Pigs FC (HL 7. C)
Komentář rozhodčího:

První půle byla jakž takž vyrovnaná a Blaženka vedla pouze 3:2, i když FC 1869 hráli pouze ve čtyřech v poli, Ve druhé půli se hra odehrávala v režii Blaženky. Ta se soupeři přizpůsobila a hrála také ve čtyřech v poli. To jí pomohlo k výraznému vítězství, neb FC 1869 přestalo úpěnlivě bránit.

Nejlepší hráči: A. Jakobe - M. Pleva.

Průběh:

V druhom zápase na Zákostelní sme chceli odčiniť prehru s Barclays a uniknúť zo zostupových pozícií. Tradícia z posledných zápasov bola zachovaná a kvôli chorobe sa ospravedlnilo par hráčov z už aj tak dosť lazárskeho kádru. Narýchlo bola povolaná posila Vrtis a po príhode Dygyho sme mohli v pätici začať proti Blaženka Pavúci.

Na začiatku zápasu sme mali pár šancí dostať sa pred bránku, ale góly z toho nepadli. Naopak, hneď z prvej šance sme dostali gól a obávali sa dvojciferného výsledku. V 5. minúte Adam hádzal aut do vápna na Chozeho a pavúk od Blaženky si strelil vlastný gól - 1:1. Naivne sme si mysleli, že v dusnom počasí a o jedného hráča menej dokážeme držať krok so súperom. Rozumne bránenie FC v kombinácii s nepresnosťou súpera v zakončení rezultovalo len v dva ďalšie inkasované góly.

Nadej na vyrovnaný zápas a možno aj body prišla v 20. minúte, keď Dagy v nábehu zakončoval a brankár hostí vytlačil strelu na roh rukou - mimo vápna. Dygyho reč donútila sudího vytiahnuť červenú kartu a počet hráčov sa vyrovnal. Zo standardky po prihrávke Dygyho (?) skóroval Dagy a znížil na príjemných 2:3.

Prvých 20 minút nám zobralo dosť energie a našim útokom chýbala presnejšia prihrávka, kvôli čomu sme sa museli brániť prečísleniam a s ubúdajúcimi silami napriek bojovnosti FC zakončovali spidermani väčšinou do prázdnej bránky. Každá snaha FC o vstrelenie gólu ponúkla hosťom šancu na protiútok a sily dochádzali. Pred koncom zápasu ešte Adam našiel prihrávkou Dygyho, ktorý sa vymenil v bráne s Dagym, a presne zakončil - 3:8. O príčinách neúspechu je škoda písať…