7. Prokaryota FZ - FC 1869 3:1 (0:1) (út 15.5.18 20:45 ARIT)

Sestava: Adam, Dagy, Landis, Vlado (G), Beny, Tade, Choze (C), Luky
Rozhodčí: BongoBongo AC (HL 3. A)
Komentář rozhodčího:

Díky větší vůli po vítězství a dvěma akcím zakončeným brankami na začátku druhého poločasu vyhráli domácí.

Průběh:

Po mesiaci sme sa vrátili na ihrisko Aritmy, kde sme vo 4. kole prehrali 1:3 s AG Team, ktorý nám fúkol hneď na začiatku 3 góly a bolo vymaľované. Tentokrát sme sa zišli v počte 8 kusov a čakanie na kápa sme strávili sledovaním predchádzajúceho zápasu, na ktorého konci sa rozprúdili vášne kvôli morálnej dileme zavolať sanitku po zranení členku jedného z hráčov.

Zápas sme začali dobre, mali sme dostatok šancí a súper sa dostával k strelám len občas. Naše úsilie bolo odmenené, keď Adam zbrkle hodil aut na Lukyho, ktorý z hranice vápna prestrelil gólmana – 1:0. V druhom polčase sme mali premeniť niektorú zo šancí, bohužiaľ sme ale dostali gól po nedôraze Adama, keď si ho obhodil najlepší hráč súpera (5) a nedal Vladovi šancu.

Vlado nás držal nad vodou svojimi zákrokmi a mohli sme aj vyhrať, keby sme neinkasovali druhý gól, po ktorom sme sa snažili vyrovnať a otvorili sme viac hru. Bojovnosť a obetavosť nám nechýbala, šli sme za vyrovnaním, ale súper nás potrestal aj pár minút před koncom zápasu, keď si prokaryoťák z protiútoku zasekol pred vápnom a obstrelil Vlada.

Záverečné minúty sme už nás tlak na kontaktný gól nepremenili a tak sme po dobrom výkone prehrali opäť 1:3. Fortuna vypísala medzičasom kurz 1,05 na 4 góly v zápase na Aritme a Tade to na tiket určite dá. Nezostáva nám nič iné, len bojovať a zvládnuť ligový finiš. Jak by povedal básnik Choze: 4 body na postup, kluci :)