28293031

Detail zápasu

soutěž: jaro 2018 (7. D)

5. FC 1869 - Ya Basta! A 4:3 (1:2) (čt 26.4.18 20:15 MOTO2)

Sestava: Dagy hvězda zápasu (C), Landis, Vlado (G), KubaK, Tade, Tomíno, Choze, Luky
Góly: 13. Choze (Dagy), 35. Luky (Dagy), 41. Tomíno, 51. Luky (Tomíno) - 15., 27., 47.
Karty: nikdo - nikdo
Fanoušků: 0
Rozhodčí: Vostatek (najatý týmem) - Sculpturo FC (HL 6. C)
Komentář rozhodčího:

Po vyrovnaném průběhu vyhrál tým FC 1869. Zápasu by slušela dělba bodů.

Nejlepší hráči: A. Jakobe - T. Žůrek.

Průběh:

Vzhledem k postavení v tabulce a ne příliš bohatému bodovému zisku obou soupeřů jsme se na Motorletu sešli k velmi důležitému zápasu s áčkem Ya Basta!, a pokud jsme nechtěli záchranu odpískat v půlce sezony, potřebovali jsme vyhrát. To si nejvíce uvědomoval kapitán Dagy, který svým výkonem za vítězstvím ostatní táhl. V 10. minutě si půjčil balon, perfektním způsobem se po pravé straně protáhl až k rohovému praporku, odkud poslal milimetrový pas před bránu, kde číhal štírek Chozé, který neměl problém otevřít skóre. Soupeř bohužel ukončil Vladovu rekordní sérii bez obdrženého gólu trvající s minulým zápasem celých 60 minut už za 5 minut a rychle srovnal na 1:1. Za dalších 5 minut vystřelil soupeř na bránu podruhé a naše záchrana se začínala rozplývat. Do konce poločasu už další gól nepadl, takže jsme do kabin odcházeli za nepříznivého stavu.

Zkraje druhé půle ale opět jako správný kapitán vytáhl prapor z hnoje Dagy, který si zopakoval svůj geniální výpad po pravé straně, tentokrát předložil před bránu míč Lukymu, který srovnal na 2:2. Chvíli na to soupeř pohrozil střelou z asi 35 metrů, kterou jsem přes Tadeho útlou postavu vůbec neviděl, naštěstí ale mířila o pár decimetrů vedle šibenice. O pár minut později dostal ale stejný hráč šanci na střelu znovu, po hříchu z mnohem kratší vzdálenosti, tentokrát už se trefil přesně k tyči a my opět prohrávali.

Jeden zápas už jsme ale letos otočili a nabité zkušenosti jsme zúročili i tentokrát. Nejprve dostal Tomíno balón od Chozeho přímo do brejku, který sice neproměnil, ale při pokusu o reparát skončil po zákroku soupeřova gólmana na zemi, což rozhodčí ocenil penaltou – proti které soupeř mírně protestoval. K exekuci se postavil sám Tomíno, aby si vyzkoušel známé pravidlo, které říká něco o faulovaném a kopajícím – a v praxi ověřil, že pořád funguje, brankář jeho střelu vyrazil na roh. Z následné akce ale nakonec právě Tomíno vyrovnal, když poslal centr před bránu, kde Choze vystavil zeď, která těsně před balonem zmizela, na což brankář neměl možnost zareagovat – 3:3.

Tomíno nakonec dokonal hatrick (gól, asistence, pokuta za neproměněnou penaltu), když po jeho akci skóre otočil svým druhým gólem Luky. Ve zbývajících minutách se už soupeř více soustředil na všemožné protesty, k pořádné střele už se nedostal, naše pevná obrana si se vším poradila, takže se i přes nelehký vývoj zápasu urodila druhá a velmi důležitá výhra 4:3 a naděje na záchranu pořád žije.

autor komentáře: Vlado